Nazar Apart'a Hoşgeldiniz

Cennetten bir köşe...

Mazı hakkında bilgi

MAZI
 
Birbirinden güzel koylarıyla Ege’nin muhteşem körfezi Gökova’nın kuzey tarafının orta kısımlarında yeralan Mazı, çevresindeki birbirleriyle rekabet edecek güzellikte sekiz koya ev sahipliği yapmaktadır.
 
Maviyle yeşilin muhteşem bir tablo oluşturduğu bu harika koylara, karadan ulaşım mümkündür. Yürümeyi seviyorsanız, bu koylara mükemmel bir yolculuk da gerçekleştirebilirsiniz.
 
Kissebükü, Akarca, Taşlıyalı, Şeytan Deresi, İnceyalı, Hurma, Ilgın, Sedef koyları, mavi yolculuk seferi yapan yatların uğrak yerleridir.
 
Mazı Köyü (Mahallesi) Bodrum’a 50, Milas’a 60 km. mesafede olup, Çökertme, Ören üzerinden Akyaka’ya bağlantısı olan kıyı şeridinin bağlantı noktasıdır.
 
Gökova Körfezi’nin billur gibi tertemiz denizinde, kıyı şeridi boyunca uzanan bakir koyları, yemyeşil doğasıyla, anıt ağaçları, Karya’lılardan kalma antik kentlerin kalıntıları, ufak tefek serpiştirilmiş pansiyonlarıyla Mazı Köyü, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.
 
Bodrum’un bir mahallesi olmasına karşın, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir seçim Mazı ve çevre koyları. Üstelik, hemen hemen pansiyonların tamamında yöre köylüsünün, sütü, tereyağı, yumurtası, sebzesi, meyvesi sofraları süslüyor. Sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için bir cennet benzetmesi yapsak pek abartmış olmayız.
 
Mazı ve çevresindeki köyleri ziyaret ettiğinizde, gencecik kızların anneleriyle birlikte halı dokuduklarına şahit olursunuz. Sizi güleryüzle karşılayıp, soğuk ayran ikram ederler.
 
Su altına dalmaya merakı olanlar, şnorkel veya deniz gözlüğüyle tadına doyum olmaz bir gezinti yapabilirler. Gökova’nın akvaryum gibi berrak sularında danseden balıkları keyifle izlersiniz. Denizden çıkmak aklınıza bile gelmez. Saatlerin nasıl geçtiğini farketmezsiniz.
 
Akşam sahile çıktığınızda, evrendeki tüm yıldızların burada toplandığını sanırsınız. Gökyüzüne bakmaktan boynunuz ağrır. Olsun varsın, ertesi gün karşı sahildeki Datça Yarımadası’nın yalçın dağlarının mavi körfez suyu ile kucaklaştığını gördüğünüzde bedeniniz gevşer. Cilveli turkuaz sular sizi çağırır, denizle dans edersiniz.
 
Gökova olur da balık olmaz mı? Sabah saatlerinde Hurma Koyu’ndaki iskelede balıkçıların gelişini bekleyenlere eşlik edin. Pazarlıksız, makul bir fiyata günlük taze balığınızı alır, oracıkta temizlersiniz.
 
Mazı ve koyları, hayallerin ötesinde bir tatil sunar size. Mazı’ya bir kez gelmek mümkün değildir. Dikkat edin ; alışkanlığınız, sevdaya dönüşmesin !
 
Yavuz Atıl
 
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret53240
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.921033.0530
Euro35.842835.9864
Hava Durumu
Saat